Univerzitní hokejisté darovali krev

  •  

Už poněkolikáté univerzitní tým HC North Wings pomáhá, tam kde je třeba. Tentokrát se jednalo o pomoc a ocenění zaměstnanců transfuzního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice a zároveň se trenér společně s hráči HC North Wings rozhodli darovat krev.

Trenér Lukáš Místecký společně s hráči Hanušem Petržílkou, Tomášem Stuchlým, Davidem Dyršmídem a Lukášem Sajdlem obdarovali zaměstnance a zároveň se členové univerzitního týmu rozhodli darovat krev, což bylo pro většinu účastníku poprvé, co tento čin absolvovali.

„Chtěl bych moc poděkovat hráčům univerzitního hokejového týmu HC North Wings, že se rozhodli darovat krev. Bylo by dobře, kdyby se přihlásili i další sportovci, protože se dostane dárcovství do povědomí. Jsou stále pacienti, kteří potřebují pomoci,“ hodnotil návštěvu týmu UJEP primář transfuzního oddělení Jiří Masopust.

„Jsme rádi, že se tato akce uskutečnila. Byla to pro nás nová zkušenost. Rádi bychom dárcovství krve doporučili všem lidem. Nebolelo to a personál byl profesionální a příjemný. Myslíme si, že je to nejmenší věc, kterou můžeme udělat,“ popsal naopak za tým HC North Wings návštěvu Transfuzního oddělení hlavní trenér Lukáš Místecký.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*