Univerzitní knihovna podává v listopadu Španělské dny

  •  

Ve Vědecké knihovně UJEP (VK) naleznete jak útulnou kavárnu, tak knihy, které si zamilujete. V listopadu navíc knihovna prohřívá vzduch tématem Španělska. Pokud čtenářům podzim nic neříká, mohou se přijít podívat na Španělské dny. Připomenou jim slunečné letní počasí a jižanskou bezstarostnost. Proč právě Španělsko a proč právě nyní? Univerzitní knihovna v listopadu navazuje na letitou tradici pořádání „Předsednických dnů Radě EU na UJEP“.

Při té příležitosti navštíví univerzitu 21. listopadu také velvyslanec Španělska v České republice J. E. p. Alberto Moreno Humet. Setká se s rektorem UJEP Jaroslavem Koutským, zavítá do univerzitní knihovny a pozdraví studenty UJEP, kteří povedou přednášku o tom, jak při svých erasmových studijních pobytech na univerzitách ve Španělsku vnímali jeho rodnou zemi.

Na listopad je připraveno promítání hned dvou španělských filmů: Campeones dnes, 6. listopadu, a Azul Oscuro casi negro 27. listopadu. Posluchače příběhů s vlastními zkušenostmi vypravěčů mohou zase oslovit přednášky „Pojďme bloudit po Španělsku” 15. listopadu nebo „Španělsko očima studentů UJEP” 21. listopadu. Dozví se, jak se ve Španělsku žije, a nebudou chybět ani rady a zkušenosti.

Umělecky založení jedinci určitě ocení dvě připravované výstavy. První bude „Prodejní výstava zahraničních knih zaměřená na studijní a vědní obory UJEP”, od 8. do 9. listopadu bude k vidění v lobby budovy MFC v Kampusu UJEP. Mezi publikacemi budou také tituly z Cambridge University press nebo Oxfordu.

Druhá výstava souvisí se Španělskými dny. Jedná se o expozici Antonie Peñi, španělské vizuální umělkyně, která vytvořila soubor fotografií s názvem „Galicie ve fotografii”. Zaznamenává v ní svůj vnitřní svět a vztah k rodné Galicii. Výstava bude přístupná až do konce prosince ve volném výběru VK.

Lidé, kteří touží po internetovém a technologickém vzdělávání, mají ve VK UJEP vždy zelenou. Knihovna připravuje hned tři přednášky, které je v těchto oborech mohou obohatit. Dne 8. listopadu v 11:00 hodin se mohou těšit na přednášku „Elektronické informační zdroje (EIZ)”, kde se naučí, jak pracovat s internetovými zdroji licencovanými i nelicencovanými. Přednáška v podobném duchu se uskuteční také 14. listopadu s docentem Richardem Papíkem – „Informační zdroje pro studium, vědu a výzkum”. Studenti, kteří píší seminární, bakalářskou nebo diplomovou práci a neví si rady se správným zapisováním citací, se mohou 9. listopadu přijít poučit na přednášku „Citační manažer Citace PRO+”.

Poslední listopadová přednáška proběhne 15. listopadu na Filozofické fakultě UJEP a bude na téma „O barvách, světle a stínu“. Hosté budou mít možnost besedovat s překladatelkou Markétou Klikovou. I v listopadu proběhne opět Amnestie dlužníků. Jak to funguje? Pokud „hříšníci“ vrátí dne 10. listopadu knihu po výpůjční lhůtě, knihovna jim dluh odpustí.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*