Univerzitní knihovnu navštíví velvyslankyně Slovinska

Foto: UJEP
  •  

Vědecká knihovna Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem pořádá při příležitosti slovinského předsednictví Evropské unii Slovinské dny na UJEP. Záštitu nad nimi převzala velvyslankyně Slovinské republiky v České republice Tanja Strniša. Stalo se již tradicí, že Vědecká knihovna UJEP po celý měsíc duben a listopad věnuje pozornost státu, který právě předsedá Evropské unii.

Slavnostní zahájení Slovinských dnů na UJEP za přítomnosti paní velvyslankyně a vedení UJEP se uskuteční ve středu 10. listopadu od 13:30 ve volném výběru knihovny. Součástí zahájení bude i uvedení výstavy Slovinsko.

Ivan Farský z katedry geografie PřF UJEP připravil pro Slovinské dny přednášku Toulky Slovinskem známým i méně známým, která se uskuteční v den zahájení, ve středu 10. listopadu od 15:00 v počítačové studovně Vědecké knihovny UJEP.

Ilustrátorka a lektorka knižní vazby, absolventka Fakulty umění a designu UJEP Aneta Bendáková povede ve středu 24. listopadu od 15:00 komiksový workshop na téma Slovinsko. Na workshopu se účastnici dozvědí o základních principech komiksu, vymyslí si svého hlavního superhrdinu a podívají se s ním do Slovinska.

Kulturní program Slovinských dnů na UJEP doplní promítání cyklu krátkých videí o Slovinsku a dokumentů Bovec s Evou Samkovou a Bohinj s Evou Samkovou. V pondělí 22. 11. 2021 od 15:00 v počítačové studovně VK.

V úterý 30. listopadu budou v počítačové studovně VK vyprávět studentky Eva Svobodová (fakulta životního prostředí) a Kristýna Vrabcová (přírodovědecká fakulta) o svém studijním Erasmus pobytu ve Slovinsku. Po celý listopad budou v knihovně instalované výstavky publikací o Slovinsku (vstupní hala a volný výběr Vědecké knihovny UJEP.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*