Univerzitní senioři před prázdninami nezaháleli

  •  

Také posluchači Univerzity třetího věku (U3V) Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem si v následujících měsících užijí zasloužené prázdniny. Mají za sebou aktivní semestr.

Kromě klasické výuky, kdy každý z posluchačů je zapsán nejméně do 1–2 kurzů aktuální nabídky U3V UJEP, na 450 z nich se během května a června účastnilo také devíti exkurzí. Senioři navštívili historická místa, památky, zahrady či výstavy.

Poslední zdařilé akce proběhly v rámci kurzu letního semestru Olejomalba pro pokročilé. Dne 17. 6. 2016 to bylo v prostorách Růžové zahrady Děčínského zámku a 24. 6. 2016 v areálu Botanické zahrady v Teplicích. Celý den zde strávili výtvarnou tvorbou, malováním skic a obrazů. Námětů a výsledných děl měli nepočítaně. Nejen z nich bude již tradičně v druhé polovině roku připravena výstava prací posluchačů U3V v prostorách lobby Rektorátu UJEP.

plener_2_Olej_06-16

Lektorka kurzu Jitka Kratochvílová, uvádí:  „Tvorbu v plenéru vždy vítáme. Pracovat pod širým nebem, přímo v krajině, či zahradě, nám umožňuje zachytit bezprostřední sílu okamžiku, jedinečné světlo a barvy i konkrétní atmosféru dané chvíle. V obou zahradách se posluchači soustředili nejen na zachycení konkrétních tvarů stromů a květů, ale i na přenesení jedinečnosti odstínů barev a atmosféry.“

V této souvislosti chtějí posluchači U3V poděkovat zaměstnancům Děčínského zámku i Botanické zahrady v Teplicích za milé přivítání i nebývalou ochotu během celodenního plenéru.

Více jak 800 současných posluchačů univerzity pro starší aktivní generaci na 3 měsíce opustí naše auly a posluchárny. Již nyní se těší na zimní semestr 2016/2017, který začne v říjnu 2016.

Zdroj: UJEP Ústí nad Labem

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*