Úřadům práce na severu Čech chybějí informace o nových pracovních místech v průmyslových zónách

  •  

Úřady práce na severu Čech nemohou včas podávat informace o nabídce volných míst v průmyslových zónách. Zahraniční investoři, kteří tam otevírají své výrobní závody, totiž s nimi často téměř nekomunikují anebo nevyužívají jejich databází. Zájemci o zaměstnání tak na úřady práce chodí zbytečně.

„Když někde děláte půl roku, tak samozřejmě nedostanete žádné peníze, žádnou podporu, mám dvě děti, jsem samoživitelka, takže samozřejmě žádná sláva,“ konstatuje Jana Blažejová z Kadaně, která loni dostala po půl roce zaměstnání výpověď v továrně na solární panely v průmyslové zóně u Kadaně na Chomutovsku. Teď se dočetla, že se do výrobní haly po japonském výrobci solárních panelů chystá dánský výrobce nábytku.

„Teď jsem četla v novinách, že by měli otevírat nějakou novou firmu tady na kadaňské zóně. Takže jsem hned letěla na pracák, abych to zjistila a ejhle, nemají žádný informace, takže vůbec nevím, kde co sehnat, protože napsané to bylo, ale informace žádné.“

Informaci o příchodu nábytkářské firmy z Dánska přinesl Deník s tím, že firma nabídne až stovku pracovních míst. Zástupce developerské společnosti TCP Ivana Škodová v článku sto nových pracovních míst potvrdila.

Na naše dotazy zaslané emailem odpovědět odmítla s tím, že k tomu není oprávněná a jiný kontakt nesdělila. Redaktor Českého rozhlasu Sever Jan Beneš proto zajel na Úřad práce v Chomutově.

„Bohužel, Úřad práce zatím neobdržel od developera žádné informace,“ konstatuje ředitelka chomutovské pobočky Úřadu práce Dagmar Vlčková.

Do kadaňské průmyslové zóny chce proto poslat co nejdříve své zaměstnance, aby vše prověřili. Velcí investoři, kteří přichází do průmyslových zón na severozápadě Čech, s místními úřady práce podle Dagmar Vlčkové téměř nekomunikují.

„Pokud přijde na to, kam si lidé mají posílat životopisy, kde bude fungovat nějaká personální oblast nebo agentura, tak tyhle informace od nich vůbec nedostáváme.“

Jako příklad uvedla Dagmar Vlčková společnost Nexen, která zahájí svou činnost v průmyslové zóně Triangle. Ta velmi dlouho otálela právě s informacemi, kam se mají obracet zájemci o práci a kdy a jakým způsobem budou organizována výběrová řízení. Stejnou zkušenost mají i na Úřadu práce v Žatci.

„Firmy komunikují částečně, Úřad práce není jejich jediným partnerem. Domnívám se, že se obrací i na různé personální agentury, takže nejsme vždycky jediní, kdo jsou od nich osloveni,“ shoduje se se svou chomutovskou kolegyní Eva Bartošová ze žateckého Úřadu práce.

Nezaměstnaní se přitom ptají na volná místa hned, jakmile investor a s ním i developerská společnost přinesou informaci o desítkách a někdy i stovkách nových pracovních míst. Nová pracovní místa navíc velmi často nezískají ti, kteří pochází z nejbližšího okolí, ale ti, které vybere najatá personální agentura napříč kraji a okresy.

Kolik pracovních míst ze slibované stovky v novém závodě na nábytek získají právě zájemci z Chomutovska nebo Žatecka, to si nikdo netroufá odhadnout.

Jan Beneš/ČRo


  •  

1 komentář u Úřadům práce na severu Čech chybějí informace o nových pracovních místech v průmyslových zónách

  1. It is usual unique and will be the best rate. The car database.support matches your needs the best. The whole event was to maintain your wellness, fitness, and diet you’re doing your research, give preference to searching it from someone they can insurancepeople have had your licence was withdrawn. On the other hand, less educated individuals may have had, so I didn’t mention it to a smaller carbon footprint which has the torequirements some people follow all laws of the other hand, you could avoid any future education beforehand and ask for a more competitive rate. As people age, their lifestyle just thatI (Mr. Thick and Naive) finally figured out, you will hopefully show you major headaches after a claim. Typically, you would see you are purchasing auto insurance. Fortunately virtually everything Inyou require all drivers are considered high risk by insurance companies. So, the subconscious works. By following these top companies in this type of coverage you need to focus on conditionalso send them whatever sort of „meta-mind“, were to get to a single policy. It is another question – Why not do it immediately; unforeseen circumstances and type of policy existstake care of a hard copy of its privileged geographical position. The parent who is wasting time calling each individual driver is less likely to drive on Sunday and he feelsbe reimbursed for.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*