Úspěch města ve sporu o sektorové centrum

  •  

Město zaznamenalo první úspěch s dovoláním k Nejvyššímu soudu ve sporu se společností PK Real. Spor se vede o část kupní ceny za někdejší sektorové centrum na Severní Terase.

Případ mezi městem a PK Real existuje už od roku 1994. V té době mezi sebou podepsaly kupní smlouvu na rozestavěné centrum za 40 milionů korun. Firma ale zaplatila jen polovinu kupní ceny. Město se proto o vlastnictví sektorového centra soudilo. Krajský soud v roce 2008 rozhodnul, že tehdy už ruina patřila městu. Radnice ji poté nechala zbourat a na jejím místě vybudovala hřiště.

„Požadovanou částku cca 32 milionů korun město již společnosti zaplatilo, ale protože Nejvyšší soud přiznal městu odkladný účinek, město vyzvalo právní zástupce PK Real, aby finanční prostředky vrátili,“ říká mluvčí magistrátu Romana Macová.

Částka ve výši zhruba 32 milionů korun je již uložena na účtu města o jejím dalším využití bude rozhodnuto po konečném vyřešení sporu. Nejvyšší soud nyní pokračuje v projednání dovolání.

„Město ruinu sektorového centra prodalo v roce 1994 firmě PK Real, která za ni měla zaplatit 40 milionů korun. Zaplatila však pouze 19,5 milionu. Po marných výzvách se obrátilo na soud, v roce 2008 bylo rozhodnuto, že objekt patří městu. Firma se pak domáhala vrácení 19,5 milionu korun. Soudy dávaly střídavě za pravdu firmě nebo městu, podle posledního rozhodnutí krajského soudu mělo město firmě peníze vrátit a to i s úroky, takže částka narostla na 32 milionů korun,“ dodává mluvčí Macová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*