Úspěch reprezentace Ústeckého kraje na LODM

  •  

Ústecký výběr olympioniků Letní olympiády dětí a mládeže v karate se předvedl v Brně v tom nejlepším světle. Svým výrazným medailovým ziskem pomohl Ústeckému kraji k hrdě vztyčené vlajce. První den, kdy byly na pořadu bojové sestavy kata, se nejvíce o body do soutěže zasloužili Matěj Pavel a Michael Vlček. Sice nedosáhli na medailová umístění, ale připisovali cenné body.

Matěj Pavel, který byl pro tuto akci zařazen mezi starší věkovou kategorii, unesl tlak odpovědnosti a propracoval se až k branám finále (výborně demonstroval kata Enpi a Jion). „Protože jsme již dopředu věděli, že na této soutěži budou zejména moravští specialisté této disciplíny, nedoufali jsme v až tak silný postup“, řekl ústecký šéftrenér karate Rajchert.

Eliminacemi soutěže prošel velmi dobře, ale postup do finále prohrál s pozdějším vítězem. V opravných zápasech, ho o třetí místo připravil, v této kategorii již zkušený, neratovický Pajkrt. V disciplíně kumite sice nezvítězil, ale udělal soupeřům těžké zápasy, prohrál dvakrát jen 0:1, což je považováno za skvělý výsledek. Michael Vlček měl podobný postup ve své kategorii, kdy po úvodních výhrách skončil prohrou o třetí místo s neratovickým specialistou na kata Brejchou.

 

Druhý den byl dnem satisfakce. Ústečtí zástupci vybojovali celkem 6 medailí. Excelentním výkonem se blýskla zejména starší žákyně Tereza Chobotová, která nedala soupeřkám šanci a šla tvrdě za prvním místem. Stejně tak se dařilo i Janu Bednářovi, který v kumite družstev byl jasným tahounem a zasahoval soupeře ze všech úhlů (v jednotlivcích ještě vybojoval bronz). Zlatou medaili v týmech podpořily svým výkonem ještě, velmi dynamickým vedením zápasů Kimi Zita, Adéla Čepičková a také Veronika Janů (obě také vybojovaly v jednotlivkyních kumite brozn). „Stříbrná medaile se vezla do Ústí nad Labem zásluhou Lenky Kovářové, která má úchvatnou dravost, jen jí ještě chybí schopnost návaznosti technik a zápasová rozvaha. Ta ji stála první místo“, sdělil doprovázející kouč Zeman.

„V soutěži kumite jsme sázeli na naši systematickou přípravu se závodním týmem A a to se nám vyplatilo. Máme stvrzeno, že naši mladí závodníci jdou správným směrem“, uzavřel tento úspěch Rajchert, předseda ÚKSKe.

Josef Rajchert


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*