Úspěšní plavci se vrátili z Mistrovství světa středních škol

  •  

Šestice plavců ze Střední průmyslové školy (SPŠ) Resslova s dvoučlenným doprovodem se vrátila Mistrovství světa střední škol, které se konalo v brazilském Riu.

V úspěšné výpravě byli Pavel Ouředník, Vojtěch Janeček, Vojtěch Šeda, Filip Sonnenberg, David Řezáč a Matěj Mrázek. A také trenér akademie Ondřej Kubínek a učitel školy bývalý reprezentant ústeckého plavání Václav Šonka.

V konkurenci 17 zemí z celého světa si SPŠ Resslova vedla velmi dobře. V celkovém pořadí se umístila na 9. místě. V individuálním hodnocení se může ústecká průmyslová škola pochlubit dvěma tituly středoškolských mistrů světa v plavání pro rok 2019. A to díky Vojtovi Janečkovi, který si pro titul doplaval na trati 50 metrů prsa, a Pavlu Ouředníkovi, který stejnou distanci plaval volným způsobem. Na dvojnásobné, stometrové trati volným způsobem obsadil Pavel Ouředník v novém osobním rekordu druhé místo. Polohová štafeta ve složení Vojtěch Šeda, Vojtěch Janeček, Filip Sonnenberg a Pavel Ouředník obsadila krásné, ale bohužel nepopulární, 4. místo.

„Všichni žáci jsou odchovanci a reprezentanti Ústecké akademie plaveckých sportů, jejímž trenérům patří veliké uznání a poděkování za to, jak kluci na mistrovství středních škol plavali. Velké poděkování také patří Ústeckému kraji, který celou akci zafinancoval, vedení SPŠ Resslova za organizaci a vyslání výpravy do brazilského Ria za účelem úspěšného reprezentování České republiky, Ústeckého kraje, SPŠ Resslova v Ústí nad Labem ale i ústeckého plavání,“ říká Václav Šonka ze SPŠ Resslova


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*