Ústečané se autobusem do Prahy jen tak nesvezou

Foto: ŠJů
  •  

Obyvatelé a návštěvníci krajského města přišli o přímé autobusové spojení s Prahou. Do hlavního města se bez přestupů dostanou pouze vlakem.

Do Ústí nad Labem zajížděla linka Praha – Berlín, kterou provozovala společnost Eurolines. Tu však v současné době koupil nový vlastník, firma Flixbus, který se rozhodl linku zrušit.  Podle dopravce se linku provozovat nevyplatilo. A tím cestující přišli o jediné přímé autobusové spojení do Prahy.

Povolení k provozování takové linky vydává krajský úřad, ale podmínkou je, aby linka nekonkurovala dotované dopravě provozované na objednávku ministerstva či kraje. „V koridoru Ústí nad Labem – Praha je vlakové pokrytí značné a prostor pro komerční linky už zde není. O objednávce autobusů z důvodu dostatečného kapacitního pokrytí Ústecký kraj neuvažuje,“ říká krajská tisková mluvčí Magdalena Fraňková.

Stotisícové krajské město s univerzitou tak má smůlu, i přes to, že v okolních menších městech pravidelné linky do Prahy běžně fungují. V sousedních Teplicích spoj do Prahy zajišťuje společnost Arriva. Ta však o tom, protáhnout linku i do Ústí nad Labem zatím neuvažuje, právě kvůli výše zmiňované podmínce krajského úřadu nekonkurovat objednané dopravě.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*