Ústečané ušetří data, v MHD bude WIFI

Foto: www.dpmul.cz
  •  

Vozy městské hromadné dopravy a zastávky v centru města budou vybaveny bezplatným připojením k WIFI. Cestující ho budou moci využít už 4. června. Zařízení bude nainstalováno do dvaceti autobusů, dvaceti trolejbusů a na čtrnáct zastávek MHD v centru města. Dosud bylo Free WIFI pouze v jednom autobuse a trolejbuse MHD.

„Jsem ráda, že se tento záměr podařilo uskutečnit. Dostávali jsme řadu podnětů od občanů, kterým WIFI v městské dopravě chyběla. Proto jsme jako jediný akcionář dopravního podniku požadovali, aby byla tato služba zavedena,“ řekla primátorka Věra Nechybová.

Vozidla MHD vybavená Free-WIFI budou nasazována skoro na všechny linky. Free-WIFI instalována na zastávkách jsou však pouze v centru města. Konkrétně na zastávkách Mírové náměstí, Revoluční, Hlavní nádraží, Divadlo, Hraničář a Malá Hradební.

„Bezplatné připojení k internetu zvýší komfort při cestování MHD. Cestující si budou moci vyřídit svou emailovou korespondenci, přečíst aktuální zprávy nebo se podívat na předpověď počasí. Připojení umožní i přímý vstup na webový portál www.dpmul.cz,“ dodal Libor Turek, výkonný ředitel DPMÚL.

Každé vozidlo vybavené WIFI bude z vnější strany, v oblasti dveří a uvnitř vozu opatřeno samolepkou Free-WIFI, v modro-červeno-bílém provedení. Stejnými samolepkami pak budou označeny zastávky MHD.

Dodavatelem a správcem technologie je společnost Mobilboard a náklady na pořízení 56 zařízení WIFI včetně hardware a instalace činí 850 tisíc korun bez daně. Roční provozní náklady na SIM karty jsou pak více než 200 tisíc korun a on-line dohled pro správu aplikace WIFI více než 80 tisíc korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*