Ústečany čekají změny. Od ledna do všech vozidel MHD jen předními dveřmi

Foto: dpmul.cz
  •  

Dopravní podnik vyslyšel prosby cestujících a zavedl nástup předními dveřmi na většině zastávek města u trolejbusových linek po celý týden, včetně víkendů a svátků. „Bezpečnost veřejné dopravy stejně jako čistota vozidel je pro nás prioritou a naším cílem je co nejvíce zkvalitňovat služby pro naše cestující, a zároveň ochránit zdraví našich řidičů,“ uvádí ředitelka ústeckého dopravního podniku Simona Mohacsi s tím, že tento krok je pokračováním již dříve zavedených opatření, kdy je ve všech autobusech nástup pouze předními dveřmi.

„Zmíněný model se nám osvědčil, a proto ho chceme zavést i v trolejbusech. Pro zvýšení bezpečnosti a komfortu cestující veřejnosti chceme sjednotit nástup do všech vozidel MHD. Nástup předními dveřmi je jednou, ne však jedinou ze změn dopravní obslužnosti, navazující na nákup 33 parciálních trolejbusů 27Tr, které budou součástí naší flotily vozidel od příštího roku,“ dodala ředitelka společnosti.

V centru bude platit výjimka

Na nejvytíženějších zastávkách v centru města bude během dne nadál umožněn nástup a výstup všemi dveřmi tak, aby bylo možné v relativně krátkém čase zajistit výměnu cestujících a nedocházelo k prodlužování časových intervalů. Nově tomu bude na těchto zastávkách i u autobusových linek z důvodu sjednocení a zjednodušení nástupu v rámci celé MHD.

„Dochází zde k enormně vysoké kumulaci cestujících a zavedení nástupu předními dveřmi i v těchto zastávkách by znamenal prodloužení času přepravy. Cestující s kočárky nebo osoby se sníženou schopností pohybu budou moci k nástupu využívat i další dveře k tomu určené bez omezení, jako je tomu v současné době,“ vysvětluje Simona Mohacsi.

Nástup a výstup všemi dveřmi se v centru města týká konkrétně zastávek od Polikliniky po Mírové náměstí, respektive Hlavní nádraží, což tvoří takzvané velké L. Na těchto zastávkách bude nástup předními dveřmi zaveden až od 18:00 hodin. V současné době je na všech trolejbusových linkách nástup předními dveřmi od 20:00 hodin. „Jelikož je tento systém již úspěšně zaveden v autobusech, nebude to pro cestující žádná radikální změna. O všech dalších změnách budeme veřejnost včas informovat, abychom zajistili plynulý přechod na nový systém bez zbytečných komplikací,“ dodává ředitelka dopravního podniku.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*