Ústecká kapela Youlie s Vanesou Jančovou vydává nový videoklip k singlu Tak stůj

  •  

Tak stůj je chytlavá písnička s melodií, která se člověku zaryje pod kůži. Tak stůj je o vztahu dvou mladých lidí, kteří spolu prožijí románek. Youlie, ústecká kapela, vydala 30. srpna nový singl s názvem Tak stůj. Písnička znamená pro kapelu odchýlení se od jejich tradičního žánru. Jedná se o písničku, kterou kapela složila společně se zpěvačkou Vanesou Jančovou, se kterou poslední rok hráli.

Singl vznikl díky Jirkovi, který na kytarovém riffu začal pracovat již před pár lety. „Dlouhou dobu to byl pro mě osobní riff, který každý kytarista má a hraje si ho jako první věc, když vezme novou kytaru do ruky.” V roce 2021 tento riff vylepšil a přinesl za kapelou, která se ho postupně učila a přivlastnila.

Na tvorbě textu se podílela zpěvačka Vanes Jančová a bubeník Albert Petr Roubal. „Psaní bylo velmi krátké. Přišly najednou různé nápady, které byly slučitelné, což je sen každé skupiny, která skládá dohromady. Když přišla otázka refrénu, nakonec jsme se rozhodli zůstat u slabik, které jsem používala v čase, kdy jsme se snažili vymyslet chytlavý refrén,” popisuje proces psaní Vanes.

Singl si již můžete poslechnout na hudebních platformách Spotify, Apple Music. Kapela samozřejmě nezapomněla ani na Instagram, kde si mohou posluchači singl přidat ke svým stories. Videoklip napsal a režíroval Kryštof Bodlák, produkční stránku zařídila Eva Brunclíková a za kamerou stála Tereza Knorová, která spolu s Kryštofem Bodlákem dala videoklipu finální podobu.

Videoklip je zde: https://www.youtube.com/watch?v=m1puK8eO0eE

Spotify k poslechu zde: https://spoti.fi/3AWKiOM

Apple music k poslechu zde: https://apple.co/3R349Bw

Více o Youlii

Dnešní podoba kapely Youlie se skládá z kytaristy Jirky Šaška, baskytaristy Timofeie Girče, bubeníka Alberta Petra Roubala, kytaristy Pavla Klepetka a poslední rok s klukama hrála Vanes Jančová. První zárodky kapely se objevily pod názvem Downtown, která se po 2 letech rozpadla. V roce 2019 se k Jirkovi a Pavlovi, kteří v této kapele působili přidal Albert a Timofei a začali vystupovat pod jménem Paradox. Následně kapelu čekalo ještě několik změn. Kapela má momentálně v plánu několik koncertů a další se přidávají. Jejich aktuálním cílem je hrát na různých festivalech. A už teď můžeme prozradit, že na podzim přijde další singl.

 

Následující koncerty:

Hořovice, Skutečná Liga – 11.9.

Praha, Klub 007 – 29.9.

Jablonec nad Nisou, Rampa – 14.10.

Olomouc, 15 Minut Music Club – 19. 10.

Praha, Klubovna – 27.10.

Praha, Jižák – 11.11.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*