Ústecká knihovna zve na besedu se Sandrou Pogodovou

  •  

Stávající omezení výrazněji ovlivnila programovou činnost ústecké knihovny. Většina kulturních akcí pro širokou veřejnost byla prozatím odložena nebo převedena do online prostředí. Nadále zatím probíhají vzdělávací lekce a exkurze pro školy.

Z akcí pro širokou veřejnost ponechala knihovna v programu již delší dobu plánovanou besedu se herečkou Sandrou Pogodovou, která se uskuteční ve středu 8. prosince v 17 hodin. Vstupenky na tuto akci je možné zakoupit v předprodeji u registračních pultů ve vědecké i lidové části knihovny, s ohledem na platná vládní nařízení se při vstupu na akci, na rozdíl od běžné návštěvy knihovny, bude nutné prokázat dokladem o bezinfekčnosti.

„Vzhledem k náladě panující ve společnosti jsme našim uživatelům chtěli v době adventu přinést něco pozitivního a povzbudivého. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli akci s paní Pogodovou, která je mimo jiné výbornou bavičkou, zatím nerušit. Pevně věřím, že beseda bude moci proběhnout naživo a že se bude jednat o milé předvánoční setkání,“ vysvětluje ředitelka knihovny Jana Linhartová a dodává, že pokud by vládní opatření realizaci akce znemožnila, budou samozřejmě zájemcům vráceny peníze.

„Je naprosto pochopitelné, že jsou lidé ze všech těch změn zmatení a nejistí, a proto mohou mít obavy, zda je knihovna otevřená a nevrátila se například k režimu výdejních okének, v němž fungovala v období jarního lockdownu. Ráda bych proto nyní všechny uklidnila, současná vládní nařízení provoz knihoven nijak zásadně neomezují a dveře naší knihovny tak nadále zůstávají otevřené všem bez rozdílu. Při běžné návštěvě není nutné prokazovat se dokladem o očkování nebo prodělání onemocnění covid-19, pouze naše uživatele nadále žádáme, aby při pohybu po knihovně dodržovali všechna preventivní opatření a minimalizovali tak riziko šíření nákazy,“ dodala k současné situaci a provozu krajské knihovny její ředitelka.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*