Ústecká MHD v době stávky pojede

Řidiči Dopravního podniku města Ústí nad Labem se nepřipojí k plánované stávce, která se bude konat 8. března. Nemají důvod, protože ústecký dopravní podnik navýšil mzdy tak, jak to stanovuje nařízení vlády.

S penězi pomohlo město. „Na základě externího vlivu jsme se přizpůsobili legislativním požadavkům a navýšili mzdy řidičů v souladu s nařízením vlády. Toto navýšení mezd řidičů představuje zvýšení provozních nákladů, počínaje rokem 2017 o 7, 7 milionu korun,“ řekl ředitel Libor Turek.

„Vedení Dopravního podniku se k problematice ohodnocení řidičů postavilo velmi zodpovědně a řidičům opravdu navýšilo mzdy do základní složky mzdy. Nedošlo k ponížení odměn ani jiných prémií, jako v jiných dopravních firmách. Naši řidiči tak nemají reálný důvod se ke stávce připojit, proto městská hromadná doprava v Ústí nad Labem bude samozřejmě v provozu i dne 8. března bez omezení, na kdy je plánována stávka krajských linek,“ uvedl Jan Hampejs, předseda odborové organizace Dopravního podniku města Ústí nad Labem.

„Dle reakcí z řad zaměstnanců jsou u nás řidiči od 1. ledna spokojení. Vyjednávání o kolektivní smlouvě bylo velmi náročné, ale nakonec jsme se shodli a řidiči Dopravního podniku města Ústí nad Labem nemají důvod stávkovat,“ dodal personální manažer Tomáš Pavel.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*