Ústecká nemocnice otevřela laktační poradnu

Laktační poradna se otevřela v Masarykově nemocnici. Foto: KZ
  •  

Novou službu maminkám s miminky nabízí ústecké novorozenecké oddělení při ústecké Masarykově nemocnici. Rodičky, které mají problémy s kojením, mohou zavítat do laktační poradny, kde se dozví spousty rad, jak potížím předejít, a jak je řešit.

„Laktační poradna je určena nejen maminkám, které rodily v ústecké porodnici, ale i ostatním, jež potřebují vyhledat odbornou pomoc, týkající se kojení. Pacientkám, které k nám zavítají, nabídneme nejen poradenství v oblasti laktace, ale také u nás najdou nejmodernější vybavení a potřeby pro kojení. Za to bych chtěla velmi poděkovat firmě Medela, která se podílela velkou měrou na vybavení poradny a jejím otevření,“ uvedla staniční sestra Zdenka Hrbková.

V minulosti již určitý druh poradenství v oblasti kojení při ústecké Masarykově nemocnici fungoval. „Jednalo se takzvaně o horkou linku, kam maminky volaly o rady často i čtyřiadvacet hodin denně, a my jsme si je potom pozvali na oddělení na konzultace, což nebylo ovšem tolik pohodlné. Teď se zřízením laktační poradny to bude pro pacientky daleko pohodlnější, jelikož zde najdou odpovídající zázemí,“ doplnila MUDr. Jana Pánková Hrabáková.

Michaela Hubáčková ze společnosti zastupující značku laktačních pomůcek Medela uvedla, že jsou moc rádi za spolupráci při otevření laktační poradny v Ústí nad Labem. „Velmi nás těší, že se v Krajské zdravotní rozvíjí laktační poradenství, s čímž souvisí používání profesionálních zdravotnických pomůcek, které jsou v dnešní době nezbytností. Laktační poradny v nemocnicích jsou již v dnešní době standardem, proto naše společnost v poslední době dopomohla k vybudování více než dvaceti po celé České republice,“ řekla Michaela Hubáčková.

INFO:
Laktační poradna při Novorozeneckém oddělení Masarykovy nemocnice se nachází v 2. nadzemním podlaží pavilonu D1 v ústeckém nemocnicčním areálu, ulice Sociální péče 3316/12,  401 13 Ústí nad Labem. Navštívit ji lze pouze po objednání na telefonním čísle 477 112 854. Více informací najdete na www.kzcr.eu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*