Ústecká nemocnice rozšířila dětský pavilon a parkoviště onkologického centra

Foto: kzcr.eu
  •  

V ústecké Masarykově nemocnici bylo dokončeno rozšíření dětského pavilonu na Severní Terase a parkoviště Centra komplexní onkologické péče V Podhájí. Pokračuje tak plánovaná revitalizace ústecké nemocnice.

„Krajská zdravotní do rozvoje svých nemocnic, s využíváním dotačních titulů a za finanční podpory Ústeckého kraje, letos masivně investovala. Částka 1,5 miliardy korun je obrovská, počet investičních akcí je v současnosti doslova ohromný. Snažíme se investice rozdělit do všech pěti nemocnic. Velice mě těší, že v případě zcela rekonstruovaného parkoviště V Podhájí jde o završení čtyřleté revitalizace areálu ústeckého Centra komplexní onkologické péče. Náklady zde dosáhly téměř 290 milionů korun včetně DPH a výsledek oceňují jak pacienti, tak zaměstnanci,“ zdůraznil Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní.

Administrativní nástavba na dětském pavilonu v areálu na Severní terase, kam se přestěhuje zázemí anesteziologie, umožní přemístit dětskou jednotku intenzivní péče do přízemí tohoto pavilonu, blíže k rentgenům a Emergency. Významnou akcí, která byla zahájena v závěru loňského roku, je vybudování následné rehabilitace v pavilonu T, kam se oddělení přesune ze stávajících prostor. Pracuje se na přípravě projektu nového pavilonu pro centrální operační sály, kam se přesune celé letos vzniklé kardiocentrum.

„V Masarykově nemocnici poté, co se zcela přestěhovala do areálu na Severní Terase, nikdy neprobíhala realizace takového množství investičních akcí během pouhých několika let, jako je tomu nyní. A výsledky této postupné modernizace jsou denně všem na očích,“ dodal Josef Liehne, ředitel ústecké nemocnice.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*