Ústecká neurochirurgie reprezentovala Evropu

  •  

Neurochirurgická klinika Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem dala o sobě opět vědět na mezinárodním poli špičkové moderní medicíny.

„Japonští a američtí neurochirurgové letos prezentovali současné chirurgické přístupy a nové modality ve vyšetřování pomocí magnetické rezonance a jejich aplikace v chirurgii karotid, mozkové ischemie a mozkových nádorů,“ přiblížil hlavní témata prestižního mezinárodního kongresu přednosta ústecké neurochirurgie Martin Sameš.

Panpacifický kongres je tradičně organizován v americkém Honolulu pro oboustrannou geografickou dostupnost a pro sdílení zkušeností mezi americkými a japonskými neurochirurgy. Na letošní devátý ročník byli přizváni také evropští specialisté. Evropu reprezentoval přednosta kliniky profesor Martin Sameš spolu s profesorem Mathiesenem z Karolinska Hospital ve Stockholu a profesorem Mastronardy z Říma.

„Ve dvou zvaných přednáškách jsem referoval o výsledcích operací a endovaskulárního řešení mozkových aneuryzmat a o vývoji výsledků operací vestibulárních schwannomů od roku 1968 až do současnosti. V řešení aneuryzmat i vestibulárních schwannomů patří ústecká neurochirurgie k pracovištím s dlouholetou tradicí a výbornými výsledky v České republice a zcela srovnatelnými parametry v mezinárodní konkurenci,“ dodává profesor Sameš.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*