Ústecká porodnice dostala deky na bonding

Foto: kzcr.eu

Dvacet nových dek na bonding dostala neonatologická klinika v ústecké Masarykovy nemocnice. Deka zpříjemní péči o maminku a miminko na porodním sále.

„Bondovací deky, které budeme používat jako třetí v republice, jsou krásné a velmi příjemné a určitě napomohou v procesu utváření vazby mezi matkou a dítětem bezprostředně po narození. Děkuji všem pracovníkům kliniky, kteří s touto myšlenkou pro Masarykovu nemocnici přišli a dokázali jí v krátké době zrealizovat,“ řekl Josef Liehne, ředitel ústecké nemocnice.

Deky na bonding věnovala nemocnici Eva Řežábková z firmy Neobed. „Ze zkušeností porodních asistentek víme, že je velmi složité udržet novorozenci při bondingu na porodním sále tělesnou teplotu. Deky jsou hřejivé, jemné, odvádí vlhkost, udržují teplo a zahřejí,“ říká.

Bonding je prvotní vazba utvářející vztah mezi maminkou a miminkem. Dítě je přikládáno matce na tělo tak, aby vznikl kontakt kůže na kůži. Novorozenec však nesmí prochladnout. Z jedné strany je ohříván tělem maminky a z druhé je chráněn dekou Neobed.

 

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*