Ústecká univerzita brzy otevře nové centrum pro biology

  •  

Zatímco budova Centra biologických a environmentálních oborů, kde má od roku 2020 sídlit Přírodovědecká fakulta UJEP, roste v kampusu doslova před očima, výstavba Centra biologických a environmentálních oborů (CBEO), která probíhala v uplynulém roce, poněkud unikala pozornosti.

Výstavba CBEO v areálu přírodovědecké fakulty (je novinkou mezi ústeckými univerzitními stavbami. Protože není až tak na očích, vyrostla tato moderní stavba takřka utajeně v přírodní lokalitě bezprostředního sousedství Naučného botanického parku PřF UJEP, skleníků a části katedry biologie.

„Nové centrum bude sloužit pro vzdělávání studentů biologie bakalářského a magisterského stupně zejména v zoologických a botanických oborech,“ říká proděkan pro vnější a zahraniční vztahy Jan D. Bláha.

V neposlední řadě získala přírodovědecká fakulta, katedra biologie, objekt se třemi výukovými prostory včetně unikátního prostoru pro vzdělávání pod širým nebem na terase s působivým výhledem na horu Milešovku.

„Součástí CBEO je i nově vybudovaný skleník a specializované zařízení, takzvaný fytotron, který bude využit pro experimentální práci a výuku studentů katedry biologie v oblasti rostlinné fyziologie a biotechnologie,“ doplňuje Jan Malý, vedoucí katedry biologie. Slavnostní otevření centra je plánováno na 29. srpna od 11:00 hodin.


  •  

1 komentář u Ústecká univerzita brzy otevře nové centrum pro biology

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*