Ústecká univerzita má novou profesorku

  •  

Proděkanka Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Zdena Kolečková, byla jmenována profesorkou. Jmenovací dekret převzala koncem loňského roku v pražském Karolinu z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy. Profesorka Zdena Kolečková získala profesorskou hodnost pro obor Vizuální komunikace.

„Byla jsem příjemně překvapená důstojnou a přitom velmi přátelskou atmosférou ceremoniálu. Doufám, že se mi podařilo přispět k pozitivnímu zviditelnění naší univerzity a cítila jsem se pokaždé opravdu moc hezky, když velkou aulou Karolina – a to celkem čtyřikrát – zaznělo, že prezident udělil profesorskou hodnost na návrh Vědecké rady Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem,“ popisuje svoje dojmy ze slavnostního ceremoniálu prof. Kolečková.

Udělení profesorského titulu je pro akademika završením jeho akademické kariéry. „Cítím především pokoru a vděčnost vůči svým dávným vysokoškolským pedagogům, ale zároveň silnou zodpovědnost vůči aktuálnímu stavu českého vysokého uměleckého školství,“ říká Zdena Kolečková.

A jaké jsou plány a cíle čerstvě jmenované profesorky UJEP?

„Ráda bych se v následujících letech dál věnovala výtvarnému umění i našim studentům a posílila své působení například v doktorském studiu v rámci uměleckého výzkumu. Chci i nadále komentovat veřejné dění a působit v galerijních institucích či obecně prospěšných společnostech. Nicméně největší výzvou mého profesního života bude jistě schopnost předat v širším časovém horizontu své kompetence mladším kolegům. Teprve potom se ukáže, zda škola, kterou jsme vybudovali, obstojí i v očích dalších generací,“ uzavírá prof. Zdena Kolečková z FUD UJEP.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*