Ústecká zoo hlásí mládě s bradkou

  •  

I v průběhu září se ústecká zoo může pochlubit několika přírůstky. Jedním z nich je mládě afrického primáta kočkodana Brazzova, který se vyznačuje bílou nápadnou bradkou a rezavou čelenkou nad očima. „Mládě se narodilo v noci na neděli 16. září, jak tomu bývá téměř pravidelně, po příchodu chovatelů bylo již na světě,“ popisuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.

„Matkou je dvacetiletá samice Rozina, která úspěšně odchovala již sedm mláďat. Otcem je sedmnáctiletý Flojd, který se narodil v německé zoo Lipsko a do naší zoo přišel v roce 2001. Tito primáti žijí v pralesích rovníkové Afriky, v evropských zoo jsou chováni ve 33 institucích v počtu cca 140 jedinců. V České republice jsou k vidění ještě v Zoo Plzeň“, dodává Věra Vrabcová.

„V současné době žije v naší zoo šest zvířat. Kromě rodičovského páru jsou to ještě tři starší mláďata, samečci. Náš nejčerstvější přírůstek je s největší pravděpodobností samička, samice Rozina je již zkušená matka a pečlivě se o svého potomka stará. Nosí je v náručí na břiše, což je někdy překážkou k přesnému určení pohlaví,“ vysvětluje chovatelka Šárka Bělková. „Ve skupině vládne samec a mláďata jsou v určitém věku od skupiny oddělována, to v nejbližší době čeká nejstaršího samečka. Předchozí mláďata již zoo opustila, jejich novým domovem se staly různé evropské zoologické zahrady jako je např. Zoo Lisabon či Zoo La Palmyre,“ doplňuje mluvčí zoo.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*