Ústecká zoo má nový chovný pár anoa nížinných

Foto: Ingrid Veselá Volfová
  •  

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem vytvořila nový chovný pár anoa nížinných. „Šestiletý samec Ravi, který dorazil do naší zoo v polovině července z Amsterdamu si již na nové prostředí zvykl. Na konci listopadu se uskutečnil transport mladé samice Bulinky z maďarské zoo ve městě Győr, kde přišla před třemi lety na svět. První týdny po příjezdu byla Bulinka umístěna ve stáji, kde probíhala aklimatizace a drobné veterinární zákroky. Nyní jsou již obě zvířata ve venkovním výběhu a začínají se poznávat,“ informuje zástupce ředitele Lukáš Štěrba.

„V letošním roce došlo k rekonstrukci venkovního výběhu, což poskytlo ideální příležitost k vytvoření nového chovného páru. V obou případech se jedná o relativně mladá zvířata, proto věříme, že úspěchy v podobě odchovů na sebe nenechají dlouho čekat,“ přidává zoolog Lukáš Ševcovic. „Podklad venkovního výběhu je částečně zelený a slouží jako přirozená pastva. Část výběhu je vysypána drobným štěrkem, který zvířatům umožňuje samovolné obrušování kopyt,“ doplňuje Lukáš Ševcovic.

Anoa nížinný je řazen mezi tury a zaujímá místo nejmenšího zástupce. Typickým znakem jsou až 40 centimetrů dlouhé a velmi špičaté rohy, které se vyskytují u obou pohlaví. Anoa je endemitem indonéského ostrova Celebes, což znamená, že ve volné přírodě se jinde na světě nevyskytuje. „Ústecká zoologická zahrada chová tyto exotické kopytníky od roku 1995 a v historii chovu se narodilo už deset mláďat,“ doplňuje tiskový mluvčí Matěj Kynšt.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*