Ústecká zoo oslaví den tuleňů, lachtanů a velryb

  •  

Na 10. ledna připadá Mezinárodní den tuleňů, lachtanů a velryb. Ústecká zoo zve zájemce na program u bazénu pro tuleně a následně v Zooškole Heinricha Lumpeho. Bohužel, před několika týdny došlo k úhynu lachtana Moritze, takže návštěvníci v naší zoo mohou vidět pouze jeden druh ploutvonožců, a to tuleně obecné.

Ti jsou také hlavním tématem celé akce, která bude začínat v 10.00 hodin jejich krmením, tentokrát však budou moci tuleňům hodit rybku i přihlížející návštěvníci. Poté se program přesune do tepla Zooškoly Heinricha Lumpeho, kde je připravena tvořivá dílna, soutěžní tulení stezka, promítání fotografií a povídání o historii chovu tuleňů v naší zoo. To proběhne v 10.30 a ve 13.30 hodin.

Děti si během dne budou moci vyrobit lachtana i tuleně z moduritu, složit si papírovou skládačku či si je jen tak vybarvit v omalovánce, mohou si vyzkoušet tulení dovednosti a také se něco dozvědět o jejich ochraně. Vzhledem k tomu, že je globálně ohrožuje zejména lidská civilizace, může svým drobným dílem přispět každý z nás, konkrétní tipy děti dostanou při vyhodnocení všech úkolů zároveň s drobnou odměnou, která čeká na každého.

Všichni sobotní návštěvníci se mohou zapojit i do tuleního kvízu, který bude k dispozici v pokladně zoo, vyhodnocení s dalším drobným dárkem je připraveno opět v Zooškole. Celou akci zakončí druhé krmení tuleňů ve 14.30 hodin, opět za přispění přítomných „krmičů“.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*