Ústecká zoo podporuje ty ukrajinské

  •  

Zoologické zahradě Ústí nad Labem není lhostejný osud ukrajinských zoologických zahrad, proto se stejně jako ostatní zoologické zahrady Unie českých a slovenských zoo (UCSZOO) připojila k aktivitě Zoo Praha, která zřídila speciální podúčet svého sbírkového konta „Pomáháme jim přežít“, jehož výtěžek půjde na pomoc ukrajinským zoologickým zahradám.

„V této chvíli je prostřednictvím Zoo Praha zřízen sbírkový účet č. 43-6804660247/0100, VS 2022, zpráva pro příjemce „Ukrajina” (Údaje pro platby ze zahraničí jsou níže), na který UCSZOO doporučuje směřovat veškeré finanční prostředky pro pomoc válkou zasažených zoologických zahrad,“ řekl Erich Kočner, prezident a Rada UCSZOO

Nejen větší zoo, ale i menší chovatelská zařízení na Ukrajině potřebují pomoc. Krmení a další potřeby k nim směřují přes polskou Lodž a ukrajinský Lvov.

„Zoo Ústí nad Labem také od 5. března umožní dočasně vstup ženám a dětem z Ukrajiny za 1 Kč. Doufáme, že jim to pomůže alespoň na chvíli pozapomenout na hrůzy války. Pro vstup do zoo stačí předložit platný cestovní pas nebo občanský průkaz Ukrajiny,“ doplnil Vít Lukáš z ústecké zoo.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*