Ústecká zoo znovu bodovala v soutěži Bílý slon

  •  

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem vyhrála první místo v šestadvacátém ročníku soutěže Bílý slon. „Naše zoo získala prvenství v kategorii přestavba roku za rekonstruovanou expozici tučňáků brýlových,“ informuje tisková mluvčí zoo Nikola Roštejnská.

Venkovní prostory expozice nabízí tučňákům dva bazény, v dolní části mají velký bazén s krou a v horní části malý bazén s písčitou pláží lemovanou přírodními hnízdními norami, na kterou mají návštěvníci možnost hledět z vyvýšené terasy. Hlavní budova s manipulační místností a s vnitřním bazénem je obložena dřevem a celý exteriérový design je tvořen pomocí umělých skal.

„Z ocenění máme radost, je pochvalou pro všechny pracovníky, kteří se na realizaci expozice podíleli. Spokojenost tučňáků dokládají každoroční vylíhnutá mláďata, poslednímu přírůstku z loňského prosince se daří velmi dobře,“ doplňuje zástupce ředitele pro péči o zvířata a zahradnictví Lukáš Štěrba.

V soutěži Bílý slon zoo už v minulosti slavila několik úspěchů. V roce 2018 získala dvě ocenění v okruhu odchovy. Třetí místo za odchov korovce mexického a první místo za kajmana malého.

Soutěž má dva okruhy, prvním jsou stavby s kategorií nová a rekonstruovaná a druhou jsou odchovy s kategorií savci, ptáci a ostatní. Soutěž Bílý slon vyhlašuje sdružení Česká zoo pro zoologické zahrady sdružené v Unii českých a slovenských zoologických zahrad.

Foto: Ingrid Veselá Volfová


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*