Ústecké hnutí ANO 2011 vyzvalo PRO! Ústí k přehodnocení práce náměstkyně Bohuňkové

Jana Bohuňková s portrétem Václava Havla Foto: Gabriela Hauptvogelová
  •  

Vztahy v ústecké koalici hnutí ANO 2011 a PRO! Ústí se kvůli náměstkyni primátora Janě Bohuňkové z PRO! přiostřují. Náměstkyně nabídla rezignaci kvůli nevyúčtované dotaci pro svůj klub, kterou městu vrátila. Ve středu 8. dubna ráno primátor Josef Zikmund z ANO zveřejnil stanovisko zastupitelů, že soukromé aktivity Bohuňkové nebudou komentovat. Odpoledne vyjádření změnil – řekl, že podle některých zastupitelů za ANO Jana Bohuňková nepracuje dobře.

„Klub ANO se usnesl, že vyzve lídra koaličního partnera PRO! Ústí pana Martina Hausenblase, aby řešil kompetentnost náměstkyně odpovědné za školství a sociální věci,“ konstatuje Josef Zikmund.

Hnutí PRO! Ústí podle náměstka primátora Martina Hausenblase za Janou Bohuňkovou stojí a v její práci nevidí výrazná pochybení. Chce vyvolat další koaliční jednání.

„Já za ní jednoznačně stojím a celé PRO! Ústí za ní jednoznačně stojí. Ty kompetence, které má, nikdo nemá v takovém rozsahu. Takže já věřím v to, že se podaří jednat s naším koaličním partnerem, vysvětlit si ty názorové rozdíly a tu celou situaci zhojit,“ věří Martin Hausenblas.

Gabriela Hauptvogelová/ČRo Sever

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*