Ústeckou Run Tour běžel i Lukáš Konečný

  •  

O uplynulém víkendu střekovské nábřeží zaplnili běžci. Běžel se další ročník ústecké Run Tour. Kapacita závodu je 1 500 účastníků a z každého startovného putuje padesát korun na konto Nadace Leontinka, která se zabývá pomocí dětem a studentům se zrakovým postižením. Ambasadorem závodu je ústecká boxerská legenda Lukáš Konečný, který i sám běžel, pětikilometrovou trať. A jak se mu běželo?

I letos jste byl ambasadorem ústecké Run tour, jak se vám akce líbila?

Myslím si, že se akce povedla. Mluvil jsem s mnoha účastníky i organizátory a vlastně jsem slyšel jen chválu. Jediný problém bylo již klasicky počasí. Příliš velké vedro 🙂 Ale to vlastně bylo zatím na každém Run Touru v Ústí.

Sám jste běžel, jak jste se svým výkonem spokojený, jak se vám běželo?

Já měl v pátek velkou rodinnou oslavu, bylo to hodně náročné a již dopředu jsem věděl, že sobotních 5 km půjdu jen velmi lehce. Nakonec mě čas kolem 24 min na 5 km příjemně překvapil. Měl jsem v úmyslu běžet po probdělé noci mnohem pomaleji, ale atmosféra a diváci mi velmi pomohli.

V neděli se běží další ročník Milada Run, plánujete startovat i tady? A co zářijový půlmaraton?

Ano budu se účastnit i Milada runu stejně jako moje svěřenkyně Fabiána Bytyqi. Teď již nemám v plánu žádnou oslavu a počítám tedy s výrazně lepším výkonem 🙂 Stejně tak plánuji i účast na zářijovém půlmaratonu. Vždy tam chci předvést kvalitní výkon, ale předchozí prázdniny mi většinou pokazí plány …


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*