Ústecký Arcus pomáhá už 25 let

  •  

Začátkem října spolek onkologických pacientů Ústecký Arcus oslavil už 25 let své působnosti. Spolek byl založen v roce 1993 a stále má co nabídnout.

„Ústecký Arcus založilo několik onkologických pacientek, které chtěly na základě svých zkušeností pomáhat dalším ženám s podobným onemocněním. Za celou dobu našeho působení se snažíme, dělat vše pro to, aby se zlepšil a posílil zdravotní i psychický stav našich členů,“ popisuje předsedkyně spolku Eva Živnůstková.

Členky spolku se pravidelně setkávají, jezdí na výlety, sportují. Nedílnou součástí Ústeckého Arcusu je Hobby Club, který vyrábí rukodělné výrobky, a které vystavuje na různých výstavkách a také na veletrhu sociálních služeb.

„Nabídnout opravdu máme co. V posledních letech se můžeme pochlubit vlastními proškolenými edukátorkami, které docházejí mezi studenty a seznamují je s prevencí samovyšetření prsu. Naší snahou do budoucna je podpora zřízení lymfocentra, protože v blízkém okolí žádné není,“ dodává předsedkyně spolku.

Ústecký Arcus je spolek onkologických pacientů, jejich rodinných příslušníků a přátel v Ústí nad Labem a okolí. Pomáhá nemocným vyjít z izolace a najít nový úhel pohledu na svět a opětovně se zapojit do plnohodnotného života.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*