Zastupitelé prodali fotbalový klub

  •  

Prodat druholigový fotbalový klub FK Ústí se dnes po dlouhé diskuzi rozhodli městští zastupitelé. Klub dosud patřil městu a to prodalo všechny akcie za tisíc korun. Novým majitelem se stal Jiří Hora, majitel auditorské firmy, který vidí v ústeckém klubu sportovní potenciál.

Důvodem prodeje je špatná finanční situace klubu. Ztráta klubu přesáhla hodnotu vlastního majetku. Je téměř 12 milionů korun. Město se rozhodlo k prodeji, protože se ztráta prohlubovala už od roku 2006 a nyní se objevil vážný zájemce. Jeho nabídka však je časově vázaná – žádá rozhodnutí do konce června s ohledem na v čase se měnící faktory, jako je například končící smlouvy hráčů a blížící se start ligové sezony. Kdyby město klub neprodalo, muselo by ztráty sanovat samo.

Podle náměstkyně primátora a předkladatelky bodu Věry Nechybové si město stanovilo podmínky, za kterých klub prodá a zájemce je akceptoval. „Požadovali jsme dodržení všech smluvních vztahů, včetně pronájmu městského stadionu, spolupráci se spolkem, který se stará o fotbalovou mládež, kooperaci s atletickým klubem, jenž také využívá městský stadion, nebo splacení zápůjčky 3,5 milionu korun, kterou město poskytlo klubu loni,“ uvedla Nechybová.

V klubu, který má v Ústí tradici, nový vlastník vidí potenciál. „Chtěl bych posílit finanční kondici klubu tak, aby se mohl úspěšně rozvíjet i v příštích letech. Klub má velký potenciál a i přes skromný rozpočet má dobré výsledky. A výborně funguje i mládež,“ řekl Hora. Loňskou půjčku ve výši 3,5 milionu korun Hora městu splatí do 7 let. Dalších zhruba 9 milionů korun dá do navýšení majetku a pokrytí ztráty.

Opozice navrhovala k prodeji svolat mimořádné zastupitelstvo příští týden, aby měla více informací a město čas zveřejnit záměr prodeje, aby se přihlásilo více zájemců. Její protinávrh ale neprošel. „Klub je ve ztrátě, tržní hodnota 100% jeho akcií je podle znaleckého posudku nula korun. Město má tři možnosti, jak situaci řešit a to poslat klub do likvidace, což určitě nechceme. Nalézt cestu, jak ho financovat anebo klub prodat,“ řekl zastupitel Martin Krsek. Podle předsedy sportovní komise Zdeňka Kubce je podíl u fotbalu nejzdravější ze všech podporovaných klubů. „Pan Hora zná přesně situaci ve fotbale a jde do toho, je byznysmen a já si myslím, že město má jedinou správnou variantu a tou je prodej.“

Prodej podpořilo 22 z jedenatřiceti přítomných zastupitelů, devět se zdrželo, nikdo nebyl proti.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*