Ústecký KAPIM pečuje o pacienty s těžkou formou covidu-19

  •  

Zdravotníci pracující na jednotce intenzivní péče kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny (JIP KAPIM) se starají o pacienty, kteří trpí vážnou formou onemocnění covid-19.

„K nám na kliniku se dostávají skutečně pacienti, které covid-19 postihl opravdu vážně,“ říká primář kliniky Josef Škola. Od září 2020 do konce ledna 2021 bylo na KAPIM hospitalizováno celkem 208 nemocných, z nichž 173 potřebovalo umělou plicní ventilaci a 56 pacientům pomohla samotná kyslíková terapie bez napojení na plicní ventilátor. Celkem 9 pacientů v nejtěžším stavu muselo být v tomto období napojeno na mimotělní krevní oběh a strávili na něm v průměru 13,6 dne.

„Snahou nás všech je, pokud je to jenom trochu v našich silách a možnostech, vracet i takto těžce nemocné pacienty zpět do života. Průměrná doba hospitalizace u nás na JIP je 13 dní, což je srovnatelné s jinými takto vážnými diagnózami. Pokud někdo tvrdí opak, tak znevažuje práci nás všech tady,“ přibližuje současnou realitu primář Škola.

Jeho slova potvrzují i další konkrétní údaje. Průměrných věk pacientů na KAPIM, kteří potřebují hospitalizaci, je 67 let a mortalita hospitalizovaných s vážným průběhem nemoci se nyní pohybuje na hodnotě 27 %, což je v rámci celé České republiky v porovnání s dalšími obdobnými pracovišti v České dobré skóre.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*