Ústecký Klokánek má díky sponzorům nový automobil

  •  

Auto, které bude dětem z Klokánku sloužit, k přepravě nebo odvozu na různé akce dostali zástupci ústeckého zařízení. Zcela novou Dacii Dokker slavnostně převzali začátkem listopadu. Na financování vozidla se podílelo zhruba 39 firem, ale i jednotlivců.

„Pro většinu zařízení pečujících o děti či osoby nacházející se v nouzi není zrovna jednoduché pořídit si nový vůz, protože soustřeďují finanční prostředky především na péči o své klienty. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují a neměli v životě stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt, která tento projekt zaštiťuje.

Ústecký Klokánek pomáhá týraným, zneužívaným, opuštěným či jinak sociálně ohroženým dětem a nabízí jim přechodnou rodinnou péči. Zřizovatelem Klokánku je Fond ohrožených dětí.

Projekt Sociální automobil funguje po vzoru evropských měst už 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Zařízení na Ústecku získalo v celkovém pořadí již 805. automobil.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*