Ústecký Slovan bude spolupracovat s Jágrovým Kladnem

  •  

Hokejový Slovan má pro fanoušky novinku. Majitel kladenského klubu Jaromír Jágr a jednatel ústeckého Slovanu Vladimír Evan se dohodli na spolupráci. Extraligoví Kladenští Rytíři a prvoligové Ústí si budou v nadcházející sezoně například vzájemně doplňovat kádr.

„Těší mě, že jsme se Slovanem Ústí domluvili na nadstandardní spolupráci. Vždycky to mezi námi fungovalo a letos to chceme ještě vylepšit. Po postupu do extraligy k tomu máme nové možnosti,“ řekl majitel kladenského klubu Jaromír Jágr.

Hokejová ikona naráží na možnosti střídavých startů a vzájemných přesunů hráčů. Ty podle Jágra budou výhodné pro oba kluby. A to jak sportovně, tak ekonomicky. „Jakýkoliv hráč Kladna se může objevit v ústeckém dresu, v případě potřeby nám zase pomůže Ústí a jejich hráč dostane šanci zahrát si extraligu,“ plánuje.

Dohodu si pochvalují oba týmy. Navíc není žádné tajemství, že sportovní jednatel a trenér Slovanu Vladimír Evan pochází právě z Kladna.

„S Rytíři Kladno jsme byli v kontaktu ihned po jejich postupu do extraligy. Otevírá nám více možností, jak oba kluby sportovně propojit, a i pro samotné hráče bude spolupráce s Kladnem motivační složkou jejich sportovního výkonu,“ říká Vladimír Evan. „Osobně se známe dlouhou řadu let, vybudovali jsme si k sobě důvěru a jsem stoprocentně přesvědčený, že si dokážeme vždycky vyjít vstříc,“ reaguje jeho kladenský protějšek David Čermák.

„Jsem rád, že budeme spolupracovat právě s Kladnem, protože i v době, kdy jsme hráli s Rytíři stejnou soutěž, působilo několik kladenských hráčů úspěšně v našem klubu, namátkou Petr Hořava, Antonín Melka, Jiří Kuchler, Petr Tenkrát a další. Věřím, že spolupráce bude probíhat k oboustranné spokojenosti s výhledem na delší časové období,“ uzavírá Vladimír Evan.

Oba týmy se spolu střetnou v posledním přípravném utkání. Ústecký Slovan přivítá na domácím ledě Rytíře 8. září od 15: hodin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*