Ústecký soud potrestal bývalého hejtmana Jiřího Šulce

  •  

Okresní soud Ústí nad Labem potrestal tříletým podmíněným trestem bývalého ústeckého hejtmana za ODS Jiřího Šulce. A to za to, že v době, kdy předsedal výboru Regionálního operačního programu Severozápad, vyplatil úřad tzv. zlaté padáky exředitelům Petru Kušnierzovi a Pavlu Markvartovi. Oba si přišli při svém odchodu na statisíce korun. Podle obžaloby Kušnierzovi úřad vyplatil 745 tisíc korun a Markvartovi 582 tisíc korun.

Kauza tzv. zlatých padáků na dotačním úřadu se týká podle žaloby neoprávněně vyplacených konkurenčních doložek. Soud shledal Šulce vinným z porušení povinnosti při správě cizího majetku a vyměřil mu trest v délce 18 měsíců s podmíněným odkladem na tři roky. Také mu doporučil, aby v rámci svých možností uhradil způsobenou škodu.

Podmíněný trest soud uložil za stejný delikt i třem exředitelům úřadu Pavlu Markvartovi, Jiřímu Červinkovi a Janě Havlicové a právníkovi Janu Martinovskému. Tři z nich, včetně Šulce, se na místě odvolali. Dva si ponechali lhůtu. Podobně jako státní zástupce Jan Fusch.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*