Ústečtí karatiské se zúčastnili dvou závodů

Zdroj: Josef Rajchert
  •  

Mezinárodní M ČR Moravy a Slezska

Uplynulou sobotu ústecké karate zaznamenalo několik výrazných úspěchů na sportovním poli. Celý soutěžní kádr Shotokan Klubu Rajchert SPORT UNION musel vytvořit dvě soutěžní skupiny, protože na toto datum byly vyhlášeny dvě prestižní soutěže. Jedním podnikem bylo Mistrovství ČR Moravy a Slezska s mezinárodní účastí a pak sledovaný Ústecký regionální pohár mládež v Lounech.

Do Jeseníku vyjela specializovaná jedenáctičlenná skupina závodníků na disciplínu kumite a přivezla v konkurenci 270 soutěžících jedenáct medalií. S úspěchem prvních místa ziskem titulů se vrátili Petr Podrábský (dorost – 52kg), Veronika Konášová (dorost – 47kg), Laura Husáková (st. ž. – 50kg), Ondřej Hrdlička(jun. -76kg), Kristián Hnízdil (jun. -61kg), Dominik Nechyba (U21 -78kg), Kateřina Procházková (jun. -59kg) a Dan Drábek (dor. – 55 kg). Stříbrné medaile tentokrát získali Michal Jakoubek (jun. -55kg) a Martin Drábek (dor. -52kg). Bronz vybojoval Miloš Holub v kategorii juniorů do 75kg.

„Soutěž byla obsazena i kvalitními slovenskými a polským závodníky, ale naši neměli konkureci“, pochválil výkon závodníků trenér Nechyba.

Ústecký regionální pohár Louny

V Lounech vystoupilo z ústeckého  autobusu na 40 medailí ziskuchtivých závodníků a ani oni se nevraceli s prázdnou „Kdyby nebyla chyba při prezentaci, kde nám nezapsali do soutěže kata týmy, byli bychom o řadu medailí těžší“, posteskl si, výpravu doprovázející, trenér Vladislav Kis.

V disciplíně kata se nejlépe vedlo, ziskem zlatých medailí, mladšímu žáku Adamu Šmejkalovi, který po eliminacích porazil ve finále libereckého Filipa a Lence Kovářové v mladších žákyních. Ti bodovali také zlaty, v disciplíně kumite (ve svých hmotnostních kategoriích bez soupeřů). Byli tedy zařazeni do těžších kategorií. Zlato v kumite přivezla Tereza Chobotová(st.ž. -50kg). Lounské stříbro v kata bylo v režii A. Čepičkové, T. Chobotové,  týmu kata mladších žáků, Duo mladších žákyň, Duo starších žákyň. Po té následovaly výsledky v disciplíně kumite. Druhé místo ve vyšší hmotnostní kategorii vybojoval Adam Šmejkal (ml. žáci Open), J.Husák (ml. ž. -41kg), A. Drahanová(st. ž. -50kg) a také Lenka Kovářová(vyšší kat. +35kg). Pak už byly doplněny počty medailí o bronzy: v kata B. Veselá, M. Pavel, L. Husák, E. Gubíková, tým žáků, Duo  ml. žáků A a B, Duo ml. žákyň B, a v kumite J. Bednář, M. Polák, M. Pracna, O. Komín, M. Bázler, E. Gubíková a N. Junková.

„Velkou pochvalu si z tohoto závodu odváží Marek Bázler a Lenka Kovářová za svou bojovnost, kdy byli oba nasazeni do těžších hmotnostních kategorií a dokázali se o svá vítězství náležitě poprat“, pochválil závodníky kouč a trenér Vladislav Kis. Jedním z nejúspěšnějších účastníků ústecké výpravy se stal mladší žák Adam Šmejkal , který odjížděl z turnaje se čtyřmi medailemi.

„S celkovým počtem zisku 27medailí obsazoval SKR SPORT UNION první místo mezi zúčastněnými kluby. V kategorizaci klubů, podle prvních míst, jsme skončili na místě pátém. Jsem raději za první příčku, která signalizuje množství úspěšných závodníků“, okomentoval s úsměvem tabulku ústecký šéftrenér Rajchert, který v době turnajů reprezentoval ČR jako rozhodčí na ME ve Francii.

Josef Rajchert


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*