Ústečtí karatisté bodovali na Vánočním poháru

  •  

Výprava nejmladších závodníků, ústeckého klubu SKR Sport Union v karate, vyjela na předposlední závody tohoto roku do Prahy. Vánoční pohár tradičního karate Fudokan je hostil na slavnostním zakončení soutěžního roku této organizace.

„Naše výprava početně převyšovala soupeřící kluby a tak jsme se tedy dočkali i mnoha úspěchů,“ okomentoval výjezd 32 závodníků trenér Kis, který spolu s dalšími kouči, Zemanem a Tvrdíkem, připravoval tento výjezd.

Malí karatisté od 7 let startovali v bojových sestavách kata jednotlivců a také v kata týmů. Celkem vybojovali, tito „elévové“ bojových umění, 11 zlatých medailí v kata a to L. Kovářová, J. Husák, A.Šmejkal, K.Červeňová, E.Donátová, N.Konůpková, M.Vlček, V.Tonar, V.Konášová, L.Husák a M.Husáková.

Druhá místa v jednotlivcích patřila K.Nývltové, T.Chobotové, M.Jakoubkovi, D. Kulichovi, A.Čepičkové, A.Lucovi, E.Krobové a V.Janů.

Třetí místa pak obsadili M.Pavel, J.Bednář a N.Doušová.

Po jednotlivcích následovala synchronní cvičení trojic. Zde se na prvních místech prosadily smíšené týmy děvčat a chlapců prvními místy: M.Vlček- E.Krobová- M.Husáková a ve druhé kategorii také zlatem V.Konášová -V.Tonar- K.Nývltová.

„Je pravdou, že konkurence v řadě kategorií nebyla silná a my si vychutnali cinkot nejcennějších kovů, ale jak se říká -historie se neptá- a my přivezli celkem 24 medailí a radost v očích závodníků, kteří zatím jinde neuspěli“, pochvaloval si trenér mládeže Tvrdík, který je pověřen přípravou závodní činnosti těch nejmenších.

Josef Rajchert


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*