Ústečtí karatisté bodovali v Budapešti

  •  

Ústečtí karatisté poměřili síly na velmi dobře obsazeném turnaji v Maďarsku- Budapešť Open. Tohoto prestižního turnaje, který byl pro většinu zemí nominačním kritériem pro postup na Mistrovství světa v Chile se zúčastnilo 1875 závodníků z 36 zemí.

K prvnímu startu se postavil Dan Drábek proti závodníkovi z ukrajinské reprezentace a skvělým výkonem ho porazil 7:2. Bohužel v druhém zapasu se nevyvaroval chyb a po opětovném napomínání rozhodčím, prohrál na Hansoku(kumulace přestupků). Obsadil tak v kategorii U21 -60kg 7. místo.

Martin Drábek v kategorii junioři do 55kg vyhrál první zápas kopen na hlavu, ale ve druhém zápase prohrál s velmi rychlým závodníkem z Dánska 3:0. V repasáži(opravné zápasy o třetí místo)  se dostal rovněž na 7. místo. Třetí 7. místo vybojovala Laura Husáková v juniorské kategorii do 53 kg. Ostatním závodníkům se tolik nedařilo  a byli vyřazeni  v úvodních kolech eliminací.

První ostrý start v kumite po letní fyzické přípravě byl velmi náročný, na některých závodnících byla znát dlouhá pauza vyplněná prázdninami a dovolenými, ale i přes tuto nepřízeň jsme přijeli z Budapešti plni odhodlání k dalšímu tréninku  a tvrdé práci.

Josef Rajchert, Sport Union Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*