Ústečtí karatisté bodovali v Polsku

  •  

Na dvě party se musel rozdělit ústecký karate Shotokan Sport Union. Ve stejném termínu, uplynulé soboty, nasazoval své závodníky na dvě exponované soutěže. V polské Bielsko Biele bojovali ústečtí na Polish opět, mezi 1200 soutěžícími, za reprezentační barvy. `

Ze šestice závodníků bodovali medailovými umístěními bratři Drábkové. Martin Drábek se v kategorii Open dokázal postavit soupeřům, kteří měli nejen o hlavu větší postavu, ale také několikrát až o 30 kg větší hmotnost.

Doslova samurajským postojem k zápasům dokázal mezi juniory vybojovat 3. místo. „Martin byl prostě skvělý a řadu závodníků z Ukrajiny, Dánska nebo Norska školil“,rozplýval se trenér Nechyba. Ve své kategorii juniorů do 55 kg si ještě připsal body za 9. místo.

„Naše kategorie měla soupisku 40 závodníků, a tak i toho 9. místa si určitě cením“, řekl po soutěži mladý Drábek.

Jeho starší bratr, Dan Drábek, odjížděl v pozdních nočních hodinách z turnaje se dvěma medailemi. V kategorii U21 do 60 kg smetl své soupeře nevídaným způsobem a pouze ve finále podlehl. Stalo se to však navíc hrubou chybou rozhodčích, kteří nepřesným verdiktem ovlivnili konec zápasu. „Dan je pro mne vítěz, dostal stříbrnou medaili, ale u mne má zlato“, ocenil jeho výkon Nechyba.

Další medaili a to bronzovou, vybojoval v kategorii seniorů do 60 kg. „Oba Drábkové mají vynikající fyzickou kondici, kterou nastřádali během letní přípravy. Vyplatilo se“,doplnil Nechyba.

Přes vzrůstající formu se nedařilo prorazit Petru Podrábskému. Ani ostatním klubovým kolegům se nevedlo, končili na této náročné soutěži v prvních, druhých kolech.

Shotokan Sport Union Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*