Ústečtí karatisté byli na táboře

Ungala Bongaa!!! To znělo v jeden den areálem rekreačního střediska Bajtlich v Chřibské. Relaxovat a nabírat fyzickou kondici sem přijelo již tradičně na 90 členů ústeckého Shotokan Klubu Rajchert Sport Union.

V sedmi dnech toho stihli prožít opravdu mnoho. Specializovaná fyzická příprava, ukázky práce Policie ČR, včetně psovodů a jejich svěřenců, střelba z dlouhých zbraní, keramická dílna, přednáška o historických japonských zbraních, kruhové tréninky zaměřené na speciální techniky karate, plavecké disciplíny včetně potápění pro předměty.

V pořadu dnů se ještě objevil kempový turnaj v kata družstev, silový trojboj (páka, kliky, výdrže v planku). Nejdramatičtější však byl Den pravěku. Účastníci, spoře odění do zvířecích kůží a ozbrojeni kamennými sekerami, vzali večer útokem kempovou jídelnu. Hodlali si připravit tradiční pravěkou pečínku z jednoho ze svých druhů, ale bylo jim to překaženo buchtičkami se šodó. Tady se pravěký národ uklidnil a svou dravost přenesl na večerní diskotéku. Zde se všichni náležitě vybouřili. Jejich pobyt nepokazilo ani dvoudenní deštivé počasí, protože táboroví vedoucí a trenéři pro ně měli připraven další pohybový a znalostní program. „Jsem tady poprvé, mám bílá pásek. Moc se mi to líbí jen ty LENOCH SEDY mi moc nejdou,“  svěřil se novic karate kempu sedmiletý Daník Žižkovský.

Josef Rajchert

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*