Ústečtí karatisté byli na táboře

  •  

Ungala Bongaa!!! To znělo v jeden den areálem rekreačního střediska Bajtlich v Chřibské. Relaxovat a nabírat fyzickou kondici sem přijelo již tradičně na 90 členů ústeckého Shotokan Klubu Rajchert Sport Union.

V sedmi dnech toho stihli prožít opravdu mnoho. Specializovaná fyzická příprava, ukázky práce Policie ČR, včetně psovodů a jejich svěřenců, střelba z dlouhých zbraní, keramická dílna, přednáška o historických japonských zbraních, kruhové tréninky zaměřené na speciální techniky karate, plavecké disciplíny včetně potápění pro předměty.

V pořadu dnů se ještě objevil kempový turnaj v kata družstev, silový trojboj (páka, kliky, výdrže v planku). Nejdramatičtější však byl Den pravěku. Účastníci, spoře odění do zvířecích kůží a ozbrojeni kamennými sekerami, vzali večer útokem kempovou jídelnu. Hodlali si připravit tradiční pravěkou pečínku z jednoho ze svých druhů, ale bylo jim to překaženo buchtičkami se šodó. Tady se pravěký národ uklidnil a svou dravost přenesl na večerní diskotéku. Zde se všichni náležitě vybouřili. Jejich pobyt nepokazilo ani dvoudenní deštivé počasí, protože táboroví vedoucí a trenéři pro ně měli připraven další pohybový a znalostní program. „Jsem tady poprvé, mám bílá pásek. Moc se mi to líbí jen ty LENOCH SEDY mi moc nejdou,“  svěřil se novic karate kempu sedmiletý Daník Žižkovský.

Josef Rajchert


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*