Ústečtí karatisté na Kesl Cupu

•

První letošní akcí sportovního kalendáře ústeckých karatistů byl, na republiku postupový, Kesl Cup 2016 v Praze. Do soubojů o první body nastoupili závodníci SKR SPORT UNION v plné sestavě.

Na 50 závodníků ústeckého klubu vrazilo do řad 350 závodníků jako vichřice.V disciplíně kata se, i s ohledem na přípravné období, podařilo vybojovat 4 medaile( stříbro V. Konášová a M. Drábek, bronz A. Šmejkal a L. Husáková) a otevřít cestu pro dalších 20 medailových míst závodníkům v kumite. Někteří ze startujících závodníků trenérů Nechyby, Kise a Zemana měli na tomto turnaji úspěšnou premiéru.

Prvními místy do čela české tabulky prorazili, tímto úvodním turnajem, zejména Martin Drábek, který vybojoval k výsledku v kata ještě dvě zlaté v kumite (st. žáků i dorostu)a také dvakrát zlatá Kateřina Procházková (v dorostenkách i juniorkách). Ta má velmi příkladnou předsezonní přípravu a umí jí zúročit. Stejně zlatem úspěšní byli M. Škultéty, D. Nechyba, L. Husáková a K. Hnízdil.
Po nic následovaly stříbrné medaile (M. Jakoubek, D. Drábek, L. Kovářová, V. Konášová, T. Chobotová, O. Hrdlička, K. Sotonová, M. Holub) a bronzové medaile ostatních závodníků (J. Husák, K. Hnízdil za juniory, O. Koriťák, J. Lindnerová). Velmi pohledné zápasy měl zejména zmíněný starší žák Martin Drábek, který potvrzuje výbornou formu a stále větší technicko-taktickou vyzrálost. V postupových kolech si poradil i se zkušenějšími závodníky i v kategorii dorostu. Právem tak byl ústecký klub vyhlášen nejúspěšnějším klubem turnaje se zvláštní cenou pořadatele. Tu přebíral trenér Nechyba, který je v ústeckém celku, za úsek kata, zodpovědný.