Ústečtí karatisté se vydali do bulharské Sofie!

Foto z ME: zleva Martin Drábek, J.Rajchert, Petr Podrábský, Dan Drábek

Na Mistrovství Evropy WKF do bulharské metropole Sofie, v řadách české reprezentace, vyjeli i tři zástupci ústeckého karate Shotokan Klubu Rajchert SPORT UNION.

Mezi 26 členy reprezentace soutěžili v disciplíně kumite kategorie kadetů a juniorů.
Nejvýraznějšího úspěchu dosáhl dorostenec Petr Podrábský v kumite do 57 kg, když v prvním kole porazil QUENTINA DARTOISE  (FRA) na praporky 3:2, ve druhém kole KRZYSZTOFA SZEWCZYKA  (POL) 8:0. Ve třetím kole však podlehl jedním bodem  ARTEMOVI  SEREDOVI (UKR) (pozdější mistr Evropy) 0:1.
V repasáži se pak již neprosadil, proti  MARTINU ZLATEVOVI  (BUL) 0:4 a obsadil tak celkové 5. – 7. místo.

„Toto umístění považujeme, na nejtěžším turnaji jeho kariéry, za velmi skvělý výsledek“, komentoval úspěch trenér Rajchert ,který zápas sledoval na místě..

Martin Drábek, dorostence do 52 kg(47kg…,) v prvním kole stanul proti vysokému Makedonci, na kterého sotva dosáhl. Přesto jej atakoval i na horní pásmo.(tady bude třeba zapracovat na svalovém rozvoji a zvýšení hmotnosti).Makedonec ho v poslední sekundě zápasu zasáhl spornou technikou na hlavu, ale rozhodčím to stačilo pro ukončení zápasu v jeho prospěch. Dále Martin Drábek nepostoupil.

Daniel Drábek, junior – 55kg,  prvním kole porazil PETERA FEHERA  (HUN) 2:0 a ve 2.kole prohrál 0:7 s  DAVITIM  CHIRADZE (GEO).Tím také skončil jeho postup.

„Na tento turnaj přijela řada, dosud slabých států, s novou generací závodníků ve skvělé formě.Nebyl zde stát, o kterém by se dalo říci, že je vyloženě slabý“vyhodnotil úroveň šampionátu Rajchert a dodal „V úspěšných výsledcích řady zápasů bylo možné číst jména nových, doposud nevýrazných států jako Kosovo, Gruzie, Makedonie, výrazně uspěly i další státy, které konkurovaly tradičním Španělům, Italům, Francouzům nebo Turkům. Bylo to velké Mistrovství mladých nových závodníků“.

Josef Rajchert

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*