Ústečtí karatisté si vyrazili do Brna

  •  

Poslední kolo Národního poháru v Brně rozhodovalo nejen o vítězích jednotlivých kategorií v kata a kumite, ale také o posledních místech v nominaci na prosincové Mistrovství ČR ČSKe v Praze.

Ústečtí neváhali s nasazením svých závodníků a dali šanci dalším v řadě, kteří ještě nemají nominaci nebo si jí potřebovali upevnit.

Za Shotokan Klub Rajchert Sport Union je tento rok nominováno rekordních 37 závodníků všech věkových kategoriích. „Bude náročné všechny tyto závodníky na šesti tatami ukoučovat, ale doufám, že i oni sami již budou vědět, co je pro ně v zápase nejvýhodnější “, sdělil Deníku šéftrenér Rajchert, který doufá v dobrý výsledek. „Na paty nám šlapou dobře připravení závodníci z týmů TJ Českých Budějovic, SKK Liberec nebo Karate Lichnice. Sjedou se sem ti nejlepší z republiky i z menších klubů. Ti mohou překvapit, jako každý rok. Máme v republice dobré mládežnické karate“, komentoval Rajchert současnou scénu mladého karate v republice.

Brněnský Národní pohár přinesl poslední hodnotné výsledky pro šest závodníků. Adam Šmejkal se, v početně obsazené kategorii kata mladších žáků, rozdělené na dvě tatami, probojoval se svými sestavami kata, až do semifinále, kde stanul proti výbornému Bínovi z Českých Budějovic. Štěstí se přiklonilo na jeho stranu a zvítězil 2:1. Finálový duel s Houskou z Kladna opět vyhrál.

Druhým zlatým medailistou byl Jan Bednář v kumite žáků do 35kg. Ve velmi pohledných zápasech prokázal přehled, bojovnost a úspěšnou taktiku.

S druhými místy odjížděli z moravské metropole Kimi Zita v kumite do 30kg(rovněž pohledné úspěšné zápasy) a Tereza Chobotová -50kg. Ta se začíná srovnávat nejen se soupeřkami, ale také se svým vzrůstem, který vyžaduje novu pohybovou koordinaci.

Bronzové medaile vybojovali Marek Bázler, který ještě stále hledá tu správnou odvahu do zápasů a osobní statečnost a také Adam Šmejkal, který tak prokázal talent v obou disciplínách (bojoval s přehledem bez stresu a díky uvolněnosti úspěšně akceptoval i rady svého kouče Kise).

O další medaili se připravila Nikola Doušová, která v posledních sekundách ve vedení zápasu za stavu 2:0, nevěnovala náležitou pozornost své soupeřce (svěsila ruce v krytu) a inkasovala kop na hlavu. Odcházela tak nešťastně 2:3 se čtvrtým místem!

Bodovaná místa 5. Matěj Pavel kumite, 5. Lenka Kovářová kumite a 7. kata, 7. Michal Vlček kata.

„Naší poslední přípravou před M ČR bude výjezd na dobře obsazený Sparing kemp v Českých Budějovicích, pod taktovkou vedení reprezentace ČR a také i účast všech závodníků na M ČR Funakoshi karate v České Lípě. Ten má netradiční disciplíny a bude pro nás prostředkem posledních retuší bojových sestav“, uzavřel Rajchert.

Josef Rajchert


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*