Ústečtí karatisté uspěli v online turnaji na výbornou

  •  

Zhruba dvacítka členů ústecko-lovosického Shotokanu se zúčastnilo mezinárodního on-line turnaje v karate, Czech Open 2021, všech věkových kategorií. Ústecký SKR Sport Union karate, se tak i v této nelehké době, zapojuje do světových soutěžních klání.

Po odeslání natočených cvičení sestav kata, byly tyto posuzovány týmem mezinárodních rozhodčích z Indonésie, Rumunska, Indie, Norska, Ruska, Arménie a České republiky. Ti zastupovali účastnické země turnaje. Měli nelehký úkol posoudit na 800 soutěžních snímků.

„V této složité době a nemožnosti plného tréninku naši cvičenci podali maximální výkon a to takzvaně na první dobrou. Sestavy kata jsme z časových důvodů natáčeli pouze jednou a nevybírali jsme nejlepší z několika snímků. Pojali jsme to jako silnou výzvu k naší činnosti a uspěli jsme,“ řekl šéftrenér klubu Josef Rajchert.

V bojových sestavách kata a jednotlivých věkových kategoriích uspěla, díky dokonalé prezentaci, řada českých závodníků.

Z ústeckého klubu se těšili prvenstvím: Anežka Čepičková (kat.7-9. kyu), Adéla Čepičková (Cadets) , Klementina Nývltová (kat.4.-6.kyu) a Josef Rajchert (Masters +60). Druhá místa vybojovali: Nela Červená, Sylvie Kokhanina, Ján Čačaný, Štěpán Mička. S bronzy dále uspěli: Adéla Konůpková, Simone Otranto, Patrik Voves, Josef Rajchert (categorie Masters- sestavy mimo DOJO).

Mezi bodovaná 4. místa se v této světové konkurenci probojovali K. Čmejlová, P. Vaisová a M. Pavel (17 soutěžících). Další místa, hodna obdivu světové konkurence mládeže (5.-8. místo), získali M. Kendík, P. Peterka, J. Růžička, M. Kučera.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*