Ústečtí karatisté v Chodově

  •  

Ústečtí karatisté si užili další turnaj. Nechyběli ani v Chodově, kde prý bojovali se soupeři i rozhodčími.

SHOTOKAN KLUB RAJCHERT má v Ústí dlouhou tradici, byl zformován v roce 1989 a poté oficiálně založen jako první soukromá škola karate v Ústí nad Labem v roce 1991 a dále v roce 1994 přetransformován na občanské sdružení SPORT UNION.

Počátky existence byly zahájeny s členskou základnou 40ti nadšenců a v dalších letech jejich počet každoročně přesahuje i 500 členů.

Hlavní činností sdružení je organizace mládeže a jejího volného času zaměřeného na sportovní karate, turistiku a ostatní sporty. Převážnou část členské základny tvoří mládež do 18ti let, organizovaná v několika střediscích: Ústí nad Labem a Lovosicích . Škola karate, Sport Union o.s., je začleněna pro svou stabilně dobrou výkonnost mladých talentů, do programu MŠMT – Sportovních center mládeže ČR.
Tréninkové skupiny jsou rozděleny podle námi vyvinutého programu do věkově, výškově, hmotnostně a výkonnostně odpovídajících družstev. Řada ostatních škol karate v republice tento tréninkový model od nás s úspěchem převzala. Zabýváme se výukou sportovního karate v jeho závodní formě, výukou karate pro sebeobranné účely a v neposlední řadě i organizováním volného času mládeže v dalších sportovních disciplínách.

Všechny tréninkové skupiny jsou vedeny trenéry s odpovídající odbornou kvalifikací na špičkové úrovni.

Vedoucím klubu SPORT UNION je Josef Rajchert, trenér karate I. třídy, držitel STV VI. DAN stylu Shotokan, vicemistr v kata ČSFR, několikanásobný mistr ČR v kumite, mezinárodní mistr Dánska v kumite DAN a rozhodčí mezinárodní licence.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*