Ústečtí plavci před letním odpočinkem znovu bodovali

  •  

Čtyři zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové, to je součet medailí získaný ústeckými plavci na Letním mistrovství České republiky dospělých v Praze. Skvěle si zde vedla skupina trenéra Jana Kreníka, která se postarala o celkový počet osmi mistrovských medailí.

Nejlépe si vedla Daryna Nabojčenko, která se stala dvojnásobnou českou šampionkou v distancích 50 metrů volný způsob, 50 metrů motýlek, kde Darča porazila i naší nejlepší plavkyni Barboru Seemanovou a na 50 metrů znak získala zlatou medaili. Další mistrovský titul získal náš nejúspěšnější plavec Jan Šefl na 50 metrů motýlek a na 50 metrů volným způsobem vylovil z podolské padesátky stříbrnou pozici. Svoji formu potvrdil i Vojtěch Janeček, který zvítězil ve své nejsilnější disciplíně 50 metrů prsa  a  připsal si ve své plavecké kariéře další titul Mistra České republiky.

Mistrovství se povedlo i Aničce Plíhalové, která se mohla radovat ze zisku stříbrné medaile na 50 metrů prsa a bronzovou získala na dvojnásobné trati. Úspěšný návrat měl i Vojtěch Matula ziskem 4. místa na trati 50 metrů znak, 5. místem na 100 metrů znak a 6. místem 50 metrů motýlek. Jakub Beca si odvezl z Prahy 10. místo na 100 metrů znak.

Teď mají plavci letní přestávku v podobě odpočinku, která se netýká Vojty Janečka, ten se připravuje společně s trenérem Janem Kreníkem na Letní světové univerzitní hry, které se konají koncem července v Číně ve městě Chengdu a na mistrovství Evropy U23 konané v polovině srpna v irském Dublinu.

Roman Eckert, Ústecká akademie plaveckých sportů

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*