Ústečtí policisté si přes svátky posvítí na kamioňáky

  •  

Zaparkované kamiony, které zaplavují ústecké silnice a další problémy s tím spojené by o těchto svátcích mohly být minulostí. Před parkováním v Ústí nad Labem o Velikonocích varuje řidiče kamionů městská policie. Spolu s Policií ČR chystá na příští dny velkou preventivně bezpečnostní akci.

„Nechceme, aby se opakovala situace, kdy v době svátků nebo volna v sousedním Německu zaplavila ulice Ústí nad Labem spousta kamionů, které parkovaly všude a blokovaly provoz. Uděláme, co je v našich silách, abychom tomu zabránili,“ zdůraznil primátor Petr Nedvědický.

V loňském roce byly doslova přecpané ulice v celém obvodu Předlic, kde špatně zapakované kamiony stály i v zastávkách městské dopravy, v křižovatkách, nebo ve výjezdech, kde překážely ve výhledu ostatním řidičům. Řidiči kamionů trávili noc v místech, kde nemají a ohrožují tak další řidiče.

Akce začne už ve čtvrtek večer, zapojí se do ní dvacítka strážníků a podobné množství státních policistů. Budou postihovat řidiče kamionů, parkující v rozporu s předpisy a usměrňovat dopravu. Připraveny budou i váhy a další opatření ke kontrole kamionů.

„Akce bude probíhat nejen v Předlicích, které bývají nejpostiženější, ale i v dalších částech města, kde hrozí zaplnění ulic kamiony. Strážníci budou zároveň řidičům předávat informace o velkokapacitním parkovišti pro kamiony v nedalekém Přestanově, kde je pro ně připraveno odpovídající zázemí,“ dodává zástupce ředitele městské policie Jan Novotný.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*