Ústečtí radní odvolali ředitele zoo Končela

Foto: www.kr-ustecky.cz
  •  

Roman Končel končí v čele zoologické zahrady. Radní ho napodruhé odvolali. Oproti hlasování v říjnu, se ke čtyřem radním z hnutí ANO přidal Pavel Tošovský z ODS.

Aby ředitele ústecké zoo městská rada odvolala z funkce, doporučili zastupitelé na svém posledním jednání, kvůli velkému množství pochybení, které zjistily opakované kontroly. Loňská kontrola odhalila 111 pochybení. Letošní kontrola zjistila, že ředitel Roman Končel napravil jen 8 procent z předchozích pochybení a navíc další přibyly.

Ústecká zoo se s problémy potýká dlouhodobě a podle náměstka primátora Tomáše Vlacha ředitel nedostatky napravuje pomalu.  Dalším důvodem bylo, že ředitel Končel nečerpal finance na investice. „Rezerva pro zoo byla 8,5 milionu a na příští tok mělo být převedeno zhruba 7,6 milionu,“ řekl náměstek Vlach.

Na místo ředitele město vypíše výběrové řízení. V čele zoo dočasně stane její veterinář Dušan Usvald. Zoo je podmínečně vyloučena z Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií a na obnovu plnohodnotného členství v asociaci má zoo už jen rok.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*