Ústečtí zastupitelé po celodenním jednání schválili rozpočet

Po celodenní obsáhlé diskuzi, kdy zazněla řada pozměňovacích návrhů, zastupitelé Ústí nad Labem schválili návrh rozpočtu města pro rok 2018. Rozpočet počítá s příjmy ve výši 1, 682 miliardy korun. Výdaje mají dosáhnout částky 1,899 miliardy korun. Rozdíl bude pokryt z rezerv a z nedočerpaných financí z rozpočtu letošního.

„K největším investičním akcím se řadí rekonstrukce venkovního areálu plavecké haly Klíše včetně projektové dokumentace za 53,3 milionu korun, rekonstrukce budovy magistrátu – přepážkové centrum za 30 milionů korun, do rekonstrukce komunikací a dalších úprav město vloží více než 35 milionů korun. A na projekty, o kterých budou moci rozhodnout občané, rozpočet počítá s rezervou 5 milionů korun,“ říká mluvčí magistrátu Romana Macová.

Upraveny byly například neinvestiční položky pro základní školy a DDM, na demolice areálu Na Nivách, přidány pak byly investice například na úpravy sportovních areálů, kaple, parkoviště i herního komplexu.

Na nedostatek času k připomínkám si stěžovali někteří zastupitelé. „K jednání jsme měli být přizvaní dříve, do rozpočtu se mohly naše požadavky zařadit s předstihem a mohlo se předejít této dlouhé diskuzi,“ řekla starostka Neštěmic Yveta Tomková.

S tím však nesouhlasila primátorka města. „Na návrhu rozpočtu velmi intenzivně pracujeme již od srpna. Zastupitelům jsem posílala informace k rozpočtu s nabídkou k projednání i s výzvou, aby předložili své návrhy úprav i s tím, kde případně škrtat. Na jednání jsem zastupitele zvala a 2. listopadu jsem jim zaslala návrh rozpočtu k diskusi, uveřejněný na úřední desce byl 20. listopadu, takže doba 18 dnů byla na to, abychom rozpočet projednali ještě před samotným uveřejněním,“ dodává primátorka Věra Nechybová.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*