Ústečtí zastupitelé schválili rozpočet města včetně 300 milionového úvěru

  •  

Zastupitelé na svém dnešním jednání schválili rozpočet pro příští rok. Počítá se s příjmy ve výši zhruba 2,5 miliardy korun, výdajová část by měla být přibližně o 275 milionů korun vyšší. Protože je schodkový, tak ho vyrovnávají přebytky hospodaření vytvořené v minulosti. „Rozpočet je primárně určen k tomu, aby odstranil historické dluhy zejména na dopravní infrastruktuře. Dále chceme investovat do budovy v Hoření, aby sloužila k bydlení,“ řekl primátor Petr Nedvědický a dodal, že rozpočet byl plánovaný, aby byl vybilancovaný a byl orientovaný na nové výzvy, což se týká hlavně EPC projektů.

Rozpočet počítá s investicemi. V plánu je například rekonstrukce ulic Mezní, Školní, Návětrná a Vojnovičova, dále bude pokračovat rekonstrukce služebny městské policie Na Nivách. Dalších 152 milionů korun má jít na přípravu projektů, například na rekonstrukci bývalého rektorátu v Hoření ulici, kde vzniknou byty. Peníze půjdou i na opravy škola a školek. Podle radního Pavla Tošovského jsou v plánu i investice do fotovoltaiky na městských budovách.

Zastupitelé také schválili uzavření smlouvy o úvěru do výše 300 milionů korun s bankou, která navrhne nejvýhodnější podmínky. Základní podmínky jsou: čerpání úvěru v letech 2023–2026, splácení od roku 2027 po dobu šesti následujících let. Úvěr chce vedeí města použít na investice. Podle zastupitele Jiřího Madara je to úplně zbytečné, protože město i tak nestíhá proinvestovat polovinu investičního plánu v roce.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*