Ústí bojuje proti černým skládkám

  •  

Další černou skládku objevili ústečtí strážníci. Tentokrát šlo o nelegální skládku v Matiční ulici, kde se nacházel nepořádek, který zaplnil čtyři velkoobjemové kontejnery. Skládku zlikvidovali alternativně odsouzení, kteří si svůj trest odpykávají u městské policie.

„Ačkoli zde již původní nepřizpůsobiví obyvatelé nebydlí, nepořádek v okolí jejich bývalého bydliště stále narůstá. Je krutou realitou, že někteří naši spoluobčané se zbavují svého majetku tímto způsobem a záměrně ignorují pravidla pro odkládání odpadů,“ říká zástupce ředitele městské policie a dodává, že černé skládky vznikají převážně tam, kam nechodí moc lidí anebo se jedná o místa v blízkosti lesa, kam je možno nepozorovaně přijet vozidlem.

K odhalování těchto skládek pomáhají strážníkům fotopasti.  „Pomocí fotopastí nebo mobilních kamer podařilo se nám odhalit osoby, které černé skládky založily. Ty pak po zadokumentování jejich protiprávního jednání skončí u příslušných přestupkových komisí, kde jim hrozí tučné pokuty,“ dodává Novotný.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*