Ústí bude brázdit 33 trolejbusů bez trolejí

ilustr. obr.
  •  

Ústecký dopravní podnik uzavřel dohodu se společností Škoda Electric na dodání 33 parciálních trolejbusů o délce 18 metrů typu 27Tr. Cena jednoho dodaného trolejbusu je 20 350 000 korun bez daně. „Jedná se o čtyřdveřové, nízkopodlažní kloubové trolejbusy pro 115 osob. Cestující ocení celovozovou automatickou klimatizaci, USB nabíječky nebo nerezová madla v kartáčovém provedení. Sedačky budou mít plastovou skořepinu v šedé barvě s červeným koženkovým sedákem,“ uvedla výkonná ředitelka společnosti Simona Mohacsi a doplnila, že kvůli ústeckému členitému terénu budou mít trolejbusy dvě hnací nápravy s celkovým výkonem 250kW, které budou přínosem zejména v zimním období.

Parciální trolejbus je trolejbus s pomocným bateriovým pohonem, který trolejbusu to umožňuje jízdu i v místech bez trakčního trolejového vedení. Dojezdová vzdálenost mimo trakční trolejové vedení je až 12 kilometrů při plném zatížení vozidla. „Pravidelná obnova vozového parku nám pomáhá zajistit více spojů nízkopodlažními vozidly, které umožňují snadné nastupování a vystupování a splňující všechny současné požadavky na příjemné cestování veřejnou dopravou. Další navýšení počtu nízkopodlažních vozů v ulicích města ocení nejen maminky s kočárky, ale i senioři a osoby s omezenou schopností pohybu a orientace,“ doplnil předseda představenstva Martin Prachař.

Dopravní podnik m má v současné době podané žádosti o poskytnutí dotace na nákup všech třiatřiceti trolejbusů. Dodávka bude probíhat celkově ve třech etapách z důvodu stanovených maximálních uznatelných nákladů poskytovatele dotace.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*